Afrika Ebola kriz fonu kurulması

ebola

En Afrikalı iş adamları Ebola salgını vurduğu ülkelere yardım etmek için bir acil durum fonu kurduk.

Addis Ababa, Etiyopya, bir vaat ederek toplantı Gine, Sierra Leone ve Liberya için en az 1000 sağlık çalışanlarına dağıtmak için $ 28.5 milyon kaldırdı.

Uzmanlar hastalığın hızla yer alması isteniyorsa, bu üç ülkede ele alınması gerektiğini söylüyorlar.

Yaklaşık 14,000 olgunun yaklaşık 5000 kişi Liberya, virüs tarafından çoğu öldürüldü.

Addis Ebede toplantının sonunda konuşan Afrika Birliği Başkanı Dlamini Zuma seferber kaynaklar gelecekte bu tür salgınları ile başa çıkmak için uzun vadeli bir programın parçası olacağını söyledi.

Afrika Kalkınma Bankası tarafından yönetilecek – telekomünikasyon devi Econet Wireless başkanı, Gayret Masiyiwa, birçok şirket acil fon için para sözü söyledi.

Yeni vaka sayısında önemli bir azalma gördük Liberya Cuma günü tıbbi yardım Medecins Sans Frontieres (MSF) tarafından bildirildiği gibi Etiyopya buluşma gerçekleşti.

Ebola Gine ve Sierra Leone hala yükselişte olduğunu, ancak, uyardı.

‘Parlama’
Chris Stokes, MSF en Ebola yanıt başkanı, Liberya vaka sayısında azalma sağlık çalışanları işlerini hızlandırmaya için bir fırsat sundu BBC söyledi.

Tam Liberya vaka sayısı daldırma neden açık değil – ama iyi sağlık uygulamalarını tanıtımı ve el yıkama istasyonları kurmak için bir bilinçlendirme kampanyası yürütüyor
Ama hastalık vakalarının sayısının iki önemli yavaşlarsa tekrar rağmen yükseliyor Gine, işaret, yine “alevlenme” söyledi.

11 aylık salgını tarafından vuruldu Batı Afrika ülkelerinin, Liberya en ölümleri gördü.

Ama geçen hafta sonu sağlık bakanlığı ülkenin tedavi merkezlerinde 696 yatak üçte ikisi boş olduğunu söyledi.

Liberya hükümeti iyi sağlık uygulamalarını reklam ve ülke genelinde binalara el yıkama istasyonları yükleme, bir bilinçlendirme kampanyası yürütüyor.

Ama ABD, İngiltere, Çin ve diğer önemli katkılarıyla rağmen, Ebola mücadele ile tahsil BM misyonunun başkanı daha yardım acilen gerekli olduğunu söylüyor.

Sayfalar

Sosyal Ağ BK 2015

BK

Voice-Pop.Com Sesli Ve Kameralı Sohbet İmkanı Sağlar

Yukarı Git
seslikal seslikal